Základní informace

Muzeum vzniklo v Mezinárodním roce astronomie 2009 díky porozumění majitelky domu paní Jitky Steinwaldové, s odbornou podporou České astronomické společnosti a s finančním příspěvkem Magistrátu hl. města Prahy. Realizaci expozice zajistila a finančně projekt dotovala Agentura ProVás, která také provoz muzea zajišťuje. Grafické návrhy a jejich realizace jsou dílem Lenky a Kateřiny Kerelových a Lenky Kotulákové. Česká astronomická společnost je vědecká společnost s historií od roku 1917, sdružená v Radě vědeckých společností České republiky při Akademii věd.

Tři barevné kotouče v logu Keplerova muzea představují Mars, Zemi a Slunce. Pečlivým studiem vzájemných poloh těchto těles se Kepler v Praze zabýval a zde také odovodil své slavné prvé dva principy nebeské mechaniky.
Autorkou loga je Kateřina Kerelová.

I samotná vstupenka návštěvníky překvapí. Je na ní zobrazen astronomický ciferník pražského orloje v aktuálním postavení. Čas občanský, staročeský, babylonský stejně jako čas hvězdný je uveden i čísleně. Na druhé straně vstupenky je natištěna část renesanční mapy hvězdné oblohy. Celou mapu lze složit z 12 vstupenek. Originální vstupenku vytvořil Vojtěch Sedláček.

 

 

Zápis v návštěvní knize od RNDr. Zdislava Šímy, CSc.

"Ač jsem původní scénář tohoto muzea recenzoval, přesto mě výsledná expozice nadchla. Budovatelé nakonec překonali sami sebe a na malém prostoru dokázali předvést dokonalou práci. Čest a chvála jim za toto dílo umožněné majitelkou tohoto domu. Bravo!"

 

================

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.

Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online;

v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.